Oslava německého sjednocení naruby

 „My jsme národ!“ “My jsme národ!“ My jsme národ!”

Je krásné slunečné odpoledne, 03.10. 2018, 15:00 hod. A v Berlíně se slaví Den německého sjednocení.3000 východních a západních Němců se shromažďuje na Europaplatz před berlínksým nádraží, křičí a drží pohromadě.? Různé názory. Konflikty. Agresivita. Nenávist a zlá nálada. V 15:00 hod se na pochod vydávají pravicově zaměření demonstranti s neonacistickou kulisou. Trasa je dlouhá 4,5 km. Protiaktivisté se nacházejí v bočních uličkách. Jsou tu mladí i starší lidé. Pěkně upravené dámy. Gentlemani i NE-gentlemani. Identita zůstává utajena: černé rukavice, sluneční brýle, mikiny s neonacistickými a antifa nápisy, transparenty přímo před očima, kapuca, shrnutá až k očím nebo kšiltovka. Mluvit nechce nikdo. 

„Zmizte!” “Zmizte!” “Zmizte!“

„Neegistuje právo na nacistickou propagandu!“ „Neegistuje právo na nacistickou propagandu!“ „Neegistuje právo na nacistickou propagandu!“„Překážka!“ „Překážka!“ „Překážka!“

“Žádné místo pro nenávist!” “Žádné místo pro nenávist!” “Žádné místo pro nenávist!” 

Kdo nemá ráda Německo, ať ho opustí!” “Kdo nemá ráda Německo, ať ho opustí!” “Kdo nemá ráda Německo, ať ho opustí,” křičí demonstranti.„Antifa!“ „Antifa!“ „Antifa!““Nechci svůj obličej propůjčit veřejnosti. Vyřvávání na ulici není mým koníčkem,” vypráví před hlavním nádražím umělec a maluje Bundestag se satirickým kontextem. V 19:30 hod je demonstrace ukončena. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *