Alpská ferata Katrin s majestátním křížem a výhledem na Solná jezera leží v těsné blízkosti města Bad Ischl.

Příjezd a parkování: Přes rakouskou hranici (nezapomeň si zakoupit rakouskou dálniční známku) až do šarmantního městečka Bad Ischl (469m). Ve městě následuj ukazatel “Zum Parkplatz den Katrin Seilbahn”, který vede k parkovišti pod lanovku Katrin-Seilbahn. Lístek tam a zpět “Berg und Talfahrt” stojí 19,50 EUR/dospělí, 12,50 EUR/dítě. V nabídce jsou i  další slevové jízdenky (rodinná, pro důchodce, pro mládež, skupinová, školní skupinová, pro psa). Pokud nahoru pojedeš lanovkou, dostaneš čip na parkování (zdarma). Dorazil/a jsi do města veřejnou dopravou? Pak na ischlovském nádraží nastup do autobusu a vystup na zastávce “Kaltenbach”, která se nachází kousek od parkoviště a lanovky.Cesta k feratě: Čtyřsedačková pohodlná lanovka tu jezdí od roku 1959. Za 15 min cesty tě lanovka z městečka Bad Ischl vyveze, do výšky 1 400 m, na území chráněné krajinné oblasti Katrinalm. Takové malé dobrodružství! Jako v alpské pohádce! Ale pospěš si, čekají na tebe ještě krásnější výhledy. Následuj červený ukazatel “Klettersteig“. Půjdeš do kopce, strmým svahem, pak lesem a za ca. 40 min dorazíš pod feratu Katrin. Pěkná pěší rozcvička na začátek! Start:  Nejobtížnější úseky se nachází na začátku výstupu. Ferata Katrin se nese v duchu obtížnosti B, na dvou místech B/C (mezi začátkem a tzv. úsekem Katrin Schneid). Síla v rukou je důležitá!Dále vystoupáš na horský hřeben St. Wolfgang Blick (B), kde se můžeš kochat bizarním výhledem. Nemineš ani úsek Quergang (A/B).Výhled na Trauenseeblick (B)!Exponovaná místa. Strach z výšky sem nepatří!Podél hřebenu se dostaneš až na Gipfelgrad (A/B) a odtud už je to jen kousíček ke kříži Gipfelkreuz (1542m), který byl symbolicky darován rakouskému císaři Františkovi Josefu I. k 50. narozeninám. Gratulace! Jsi tu! Pokud se ti poštěstí, může se ti za jasného počasí naskytnout výhled na 6 skvostných rakouských jezer: Traunsee, Wolfgangsee, Nussensee, Schwarzensee, Fuschlsee a při sestupu pak i na Hallstätter See. Nech se překvapit! 🙂 Sestup: od kříže se vydej vyšlapanou cestičkou na pěší stezku, která tě dovede k nedaleké lanovce, kde jsi vystoupil/a. Jdeš celou dobu po rovině (ca. 30 min). Chráněné krajinné území Katrinalm je oblíbený cíl turistů!Dokonce s výhledem na Dachstein. Máš hlad? Rakušani mysleli na všechno. 🙂 Hned u lanovky najdeš útulnou horskou restauraci Katrin-Berggasthof! Ale pospěš si!Dobře tu vaří, což se ví široko daleko! 🙂 Mňam, rakouský trhanec nemá konkurenta! Nádherný celodenní výlet, nedaleko feraty Traunstein.

cílová výška: 1542m
výškové metry: 210m
čas výstupu: 2,5 hodiny
výškový rozdíl: 1321m
celková délka: 320m
obtížnost: B/C
vhodná pro: zkušené feratisty i pro děti, které mají zkušenosti s lezením ferat.

Více informací o feratách nalezneš zde.

https://on-the-continent.com/2018/04/23/traunstein-strazce-solne-komory-jednou-feratou-nahoru-jinou-zase-dolu/ (Rakousko)

https://on-the-continent.com/2018/05/06/rakouska-ferata-draci-stena-drachenwand-pro-pokrocilejsi-feratisty-adrenalinovy-zazitek-zarucen/ (Rakousko)

https://on-the-continent.com/2018/05/10/luzicke-a-zitavske-hory-ferata-jeptiska-nonnensteig-prozkousi-tve-dovednosti/ (Německo)

https://on-the-continent.com/2018/05/16/zitavske-hory-ferata-alpiner-grat-je-narocna-krasna-stupnovita/ (Německo)

 

One Reply to “Alpská ferata Katrin s majestátním křížem a výhledem na Solná jezera leží v těsné blízkosti města Bad Ischl.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *