Na inlinech z Českých Budějovic k zámku Hluboká nad Vltavou!

Příjezd: Vítej v Českých Budějovicích. Krásné, leč malebné městečko leží 140 km od Prahy a žije zde 94 000 obyv. Historické centrum města bylo  roku 1980 vyhlášeno městskou památkovou rezervací a odtud je to jen pár metrů k plaveckému stadionu. Parkování: Můžeš zaparkovat na placeném parkovišti plaveckého stadionu nebo bezplatně na Jiráskově nábřeží u Dlouhého mostu/na benzínové stanici OMV.Start: Od plavečáku přímo od soutoku řek Malše a Vltavy, směrem k Dlouhému mostu, přes obrovské parkoviště (sloužící jako parkoviště především za výstavy Země živitelka).  Dále pojedeš po pravém břehu Vltavy až k lávce přes řeku. Za lávkou to můžeš roztočit! 🙂 Celou cestu jedeš po levé straně břehu Vltavy (pravý břeh je sjízdný na kole/pěší turistiku). Pořád za nosem! Trasa na inlinových bruslích z Českých Budějovic do Hluboké nad Vltavou měří 9,2 km . Zpáteční cesta (České Budějovice – Hluboká nad Vltavou – České Budějovice) je celkem 20,4 km dlouhá. Šířka cyklostezky činí 2-4 m.Zajímavý je slalomový kanál v Českém Vrbném, kolem kterého pojedeš a když budeš mít štěstí, budou ho zdolávat vodáci a kajakaři. To je teprve podívaná!Následují Bavorovice. Malá vesnička, kterou projedeš po veřejné komunikaci. Jinak vede celá trasa po cyklostezce Josefa Capáka. V Bavorovicích přijdou k chuti 2 pěkné hospůdky, které nabízí nejen chuťovky k pivu/malinovce, ale i teplá vydatná jídla. U slalomového kanálu (České Vrbné) se dá také dobře najíst. A pochopitelně i v Českých Budějovicích a v Hluboké nad Vltavou je restaurací a hospůdek jako hub po dešti.Cíl: Hluboká nad Vltavou! Po hrázích rybníků dojedeš ke sportovnímu areálu na Hluboké a ke golfovému hřišti. Za sportovním areálem se parádní cyklostezka line až k hlavní komunikaci pod zámek Hluboká nad Vltavou. Stojíš přímo pod kopcem. O kousek výš se vyjímá krásný zámek! Tak sundej kolečkové brusle, nazuj sandále, co jsi si přibalil/a do baťohu a vydej se na zámek! Nebudeš litovat!Asfalt je parádní (v Bavorovicích hrubější silniční povrch). Obtížnost nízká. A pozor: nezapomeň si přibalit plavky. V Hluboké nad Vltavou mají krásné venkovní koupaliště. Cyklostezka je vhodná pro začátečníky, rodiny s dětmi, profíky i závodníky., protože se celá trasa nese v rovném duchu bez převýšení. Asfalt je parádní (v Bavorovicích hrubější silniční povrch). Obtížnost nízká.Čas cesty: Krásný odpolední výlet! Cestou se můžeš občerstvit nebo výlet spojit s prohlídkou zámku Hluboká nad Vltavou. Jedna trasa (České Budějovice – Hluboká nad Vltavou) zabere ca. 1,5 hod. Pro cestu tam a zpět (České Budějovice – Hluboká nad Vltavou – České Budějovice) si naplánuj cca. 4 hodiny.

Více o inlinech jako sportu najdeš zde.

TIPY NA INLINOVÉ TRASY:

  • Praha

Skvělá jízda jen několik málo kilometrů od centra nabízí Modřanská inline stezka u Zbraslavi.

  • Jižní Čechy

Pokud se chystáte do jižních Čech, nezapomeňte si přibalit kolečkové brusle, mají tam totiž hned 3 super dlouhé trasy: Na inlinech z Českých Budějovic na zámek Hluboká nad Vltavou, Šumavou na kolečkových bruslích z z Nové Pece do Stožce, Jezerní inlinová magistrála na Lipně, která je sjízdná i v noci. Inlinový ráj?

  • Lausitzer Seenland/Lužická jezera

Lužická jezera v Německu s nejkrásnější lužickou trasou: Na inlinech kolem jezera Bärwalder See.

  • Chemnitz

Co by kamenem dohodil leží německé město Chemnitz/Saská Kamenice, které se náležitě chlubí novou a nádhernou inline stezkou Chemnitztalradweg. Klidně brnkněte, až tam budete, ráda se tam s Vámi projedu. 🙂 A nějaké inline akcičky? Noční inline bruslení v Chemnitz!

  • Dresden

Noční inlinne bruslení je i v Drážďanech. To je pecka!

 

 

 

2 Replies to “Na inlinech z Českých Budějovic k zámku Hluboká nad Vltavou!”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *