Šumavou na kolečkových bruslích: z Nové Pece do Stožce.

Jedna z nejkrásnějších in-line stezek v České republice vede 1. zónou Národního park Šumava v oblasti Vltavského luhu.Příjezd: Nová Pec je od Českých Budějovic vzdálena 64 km. Nová Pec se nachází na pravém břehu ještě tekoucí řeky Vltavy, ale již stojaté vody přehrady Lipno“, dozvídám se od milé paní z informačního centra. „A to není všechno. Máme tu nejčistší vodu z celé České Republiky, proto tu žijí i tolik vzácné perlorodky“, dodává.

Parkování: V Nové Peci zaparkuj na placeném parkovišti 100 Kč/ den – směr vlakové nádraží naproti Hotelu Marlin, kde je možnost se najíst (čerstvé ryby a zvěřina). Start: z parkoviště sjedeš na nedaleké rozcestí cca. 50 m, toto rozcestí je u restaurace Alma a hřiště. Tady přejedeš hlavní silnici a hurá směrem: šumavské lesy! 16 km dlouhá a 4 metry široká in-line stezka s nenáročným houpavým profilem je naprosto ideální pro rodiny s dětmi, maminky s kočárky a díky své délce uspokojí i náročnější bruslaře.Čistá krajina porostlá lesy se blýská všemi druhy zelené barvy a chlubí se svou svěžestí. V letních dnech se lze schovat před sluncem, protože stromy vytvářejí parádní stín. Podél stezky vedou železniční koleje, které se dodnes využívají pro železniční dopravu. Přejezdy nejsou nebezpečné, ale buď vždy opatrná/ý a zpomal. Rozhlédni se napravo a nalevo a poté vyjeď. Přejezdů je celkem 9. Rada: počítej je  a budeš mít přehled o vzdálenosti k cíli.Profil trasy je rovinatý, poslední 4 km z Černého Kříže do Stožce počítej s náročnějším táhlým stoupáním. Komu docházejí síly, může využít vlakové zastávky z Nové Pece je to zastávka Ovesná, Pěkná, Černý Kříž – občerstvení a směr Stožec.Cíl: Stožec. Nalevo stojí obrovské informační centrum s nádhernou výzdobou.  Popojeď o ca. 200 m dál a vynoří se před tebou  krásná restaurace s dřevěnou terasou. Ceny jsou tu lidové a obsluha velmi příjemná. Zajímavá je také stožecká dřevěná kaple v dnes už šumavském pralese. Celkový čas na in-line bruslích z Nové Pece do Stožce je ca. 1:30 hod dle fyzické zdatnosti. Zpět do Nové Pece můžeš jet vlakem nebo se vydat opět na kolečkových bruslích. Počítej s celodenním  výletem a ujetých 32 km. 🙂Více o inlinech najdeš zde.

TIPY NA INLINOVÉ TRASY:

  • Praha

Skvělá jízda jen několik málo kilometrů od centra nabízí Modřanská inline stezka u Zbraslavi.

  • Jižní Čechy

Pokud se chystáte do jižních Čech, nezapomeňte si přibalit kolečkové brusle, mají tam totiž hned 3 super dlouhé trasy: Na inlinech z Českých Budějovic na zámek Hluboká nad Vltavou, Šumavou na kolečkových bruslích z z Nové Pece do Stožce, Jezerní inlinová magistrála na Lipně, která je sjízdná i v noci. Inlinový ráj?

  • Lausitzer Seenland/Lužická jezera

Lužická jezera v Německu s nejkrásnější lužickou trasou: Na inlinech kolem jezera Bärwalder See.

  • Chemnitz

Co by kamenem dohodil leží německé město Chemnitz/Saská Kamenice, které se náležitě chlubí novou a nádhernou inline stezkou Chemnitztalradweg. Klidně brnkněte, až tam budete, ráda se tam s Vámi projedu. 🙂 A nějaké inline akcičky? Noční inline bruslení v Chemnitz!

  • Dresden

Noční inlinne bruslení je i v Drážďanech. To je pecka!

 

 

 

 

 

One Reply to “Šumavou na kolečkových bruslích: z Nové Pece do Stožce.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *