Traunstein/Strážce Solné komory: jednou feratou nahoru, jinou zase dolů!

Parkování: Projedeš přes rakouské městečko Gmunden a budeš pokračovat až na konec ulice Traunsteinstraβe. Po stranách ulice je možnost bezplatného parkování (omezený počet parkovacích míst). Napravo se nachází jezero Traunsee.

Jezero Traunsee je nejhlubší jezero Rakouska (hloubka 191 m).Na vrchol Traunstein se můžeš vydat následujícími feratami: Hans Hernler Steig (B), Naturfreundesteig (B), Mairalm(více než ferata, je to pěší stezka). Nechybí ani ferata Traunseeklettersteig (D), která vznikla pro feratové profíky a dá se na ní napojit z feraty Hernlersteig.

Feratou Hans Hernler Steig stoupám k vrcholu Traunstein (1691 m) a feratou Naturfreundesteig se vracím dolů k jezeru! Podrobný popis nalezneš zde.

Ferata Hans Hernler Steig:
Délka: 1 250 m
Čas výstupu: 2,45 – 4 hodiny
Převýšení: 1 250mVýstup není těžký, ale je zapotřebí mít výdrž a kondičku.Po cestě určitě potkáš tady toho fešáka. Traunstein vylezl už 21x.Alpská krajina!Výhled z Traunstein, který je označován jako “Strážce Solné komory”. Kam zajít na odměnu? Rakouské pivo v Gmundner Hütte (1 660 m.n.m.) nebo v Traunsteinhaus (1 661 m.n.m.)Působivé!Strhující!A jde se dolů! Ferata Naturfreundesteig:
Délka: 2,83 km
Čas sestupu: 2,45 – 4 hodiny
Převýšení: 1 150 m

Za dobrého počasí můžeš vidět i ledovec Dachstein! Vždy s čistou hlavou a rozvahou! Pohled na jezero Traunsee! Naplánuj si pro sestup dostatek času a pro jistotu si nezapomeň přibalit čelovku. Traunstein: celodenní výlet! Vyplatí se dopředu zarezervovat ubytování přes Airbnb nebo přespat v Camping Traunsee. Toto je imaginární fotka. 🙂Více informací o feratách (technika, prevence, výstroj, osobní zkušenosti …) nalezneš zde.

 

3 Replies to “Traunstein/Strážce Solné komory: jednou feratou nahoru, jinou zase dolů!”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *