Lužická jezera/Lausitzer Seenland: Na inlinech kolem jezera Bärwalder See

Lužická jezera/Lausitzer Seenland = Ráj pro inline-bruslaře!

Příjezd: Největší saské jezero Bärwaldersee se nachází jižně od města Hoyerswerda, nedaleko Drážďan. V blízkosti se nachází i další jezera, která jsou na inlinech sjízdná.

Parkování u jezera: za poplatek u infocentra (zur Strandpromenade 1, Boxberg/Oberlausitz). Zde si nazuješ kolečkové brusle a můžeš vyrazit.Trasa kolem jezera je dlouhá 21 km a je vhodná pro začátečníky i pokročilé, kteří chtějí trénovat rychlost. Objet jezero na inlinech zabere ca. 1,5 hod. Cestou můžeš pozorovat zvířata. Asfalt je hladký jako dětský zadeček! Kolem přístavu!Pěkně značené! Nemůžeš zabloudit. možnost koupání, 3 pláže (Boxberg/O.L., Uhyst, Klitten), hřiště na volleyball …Moc pěkné výhledy!Boxberg! Průmysl, který fascinuje!V cíli zasloužený odpočinek!Více o inline najdeš zde.

TIPY NA INLINOVÉ TRASY:

  • Praha

Skvělá jízda jen několik málo kilometrů od centra nabízí Modřanská inline stezka u Zbraslavi.

  • Jižní Čechy

Pokud se chystáte do jižních Čech, nezapomeňte si přibalit kolečkové brusle, mají tam totiž hned 3 super dlouhé trasy: Na inlinech z Českých Budějovic na zámek Hluboká nad Vltavou, Šumavou na kolečkových bruslích z z Nové Pece do Stožce, Jezerní inlinová magistrála na Lipně, která je sjízdná i v noci. Inlinový ráj?

  • Lausitzer Seenland/Lužická jezera

Lužická jezera v Německu s nejkrásnější lužickou trasou: Na inlinech kolem jezera Bärwalder See.

  • Chemnitz

Co by kamenem dohodil leží německé město Chemnitz/Saská Kamenice, které se náležitě chlubí novou a nádhernou inline stezkou Chemnitztalradweg. Klidně brnkněte, až tam budete, ráda se tam s Vámi projedu. 🙂 A nějaké inline akcičky? Noční inline bruslení v Chemnitz!

  • Dresden

Noční inlinne bruslení je i v Drážďanech. To je pecka!

4 Replies to “Lužická jezera/Lausitzer Seenland: Na inlinech kolem jezera Bärwalder See”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *