Na inlinech v Saské Kamenici/Chemnitz

Start: u firmy TISORA (Nordstraße 46, 09113 Chemnitz) se dá bezplatně parkovat. Hned u silnice se nenápadně napojuje cyklostezka “Chemnitztalradweg“. Trasa ze Saské Kamenice do Markersdorf je dlouhá 16 km. Stezka vede kolem nejbarevnějšího komínu v Německu (v noci je osvícený). Trasa  zabere ca. 2 hodiny (Saká Kamenice-Markersdorf-Saská Kamenice). V prostředí chráněné krajinné oblasti! Asfalt je rovný, hladký, bez děr a bublin! Příjemná masáž nohou. Po destičkách se jede jako po másle! Příjemné okolí: příroda a řeka Chemnitz.Velmi kvalitní stezka, vhodná pro začátečníky, rodiny s dětmi, maminky s dětským kočárkem, profíky i požitkáře! První občerstvení na trase se nachází za mostem. Jediný malinko komplikovaný úsek na trase. Druhé občerstvení leží přímo na bývalých železničních kolejích. Pozdrav z Markersdorf!Markersdorf a schovaný lom přímo u stezky! Ćást trasy vede kolem bývalých kolejí, proto i číselníky. Na tuhle cyklostezku se dlouho čekalo! Povedla se! Cíl: tato křižovatka v Markersdorf!Do roku 2020 se cyklostezka Chemnitztalradweg má prodloužit: A to o 2,2 km z Markersdorf do  Wechselburg! 🙂

Jak se naučit na kolečkových bruslích? Co posiluješ? Na co si dát pozor? Podívej se sem!

TIPY NA INLINOVÉ TRASY:

  • Praha

Skvělá jízda jen několik málo kilometrů od centra nabízí Modřanská inline stezka u Zbraslavi.

  • Jižní Čechy

Pokud se chystáte do jižních Čech, nezapomeňte si přibalit kolečkové brusle, mají tam totiž hned 3 super dlouhé trasy: Na inlinech z Českých Budějovic na zámek Hluboká nad Vltavou, Šumavou na kolečkových bruslích z z Nové Pece do Stožce, Jezerní inlinová magistrála na Lipně, která je sjízdná i v noci. Inlinový ráj?

  • Lausitzer Seenland/Lužická jezera

Lužická jezera v Německu s nejkrásnější lužickou trasou: Na inlinech kolem jezera Bärwalder See.

  • Chemnitz

Co by kamenem dohodil leží německé město Chemnitz/Saská Kamenice, které se náležitě chlubí novou a nádhernou inline stezkou Chemnitztalradweg. Klidně brnkněte, až tam budete, ráda se tam s Vámi projedu. 🙂 A nějaké inline akcičky? Noční inline bruslení v Chemnitz!

  • Dresden

Noční inlinne bruslení je i v Drážďanech. To je pecka!