Sick day. Město Dulan. Jídlo na Taiwanu. (11.03.)

Východní pobřeží! 🙂 Vítá mě příjemně umístěný hostel  Backpacker Dog v růžové barvě. Menší budova se nachází ve městě Dulan, jen pár kroků od cukrovaru. Město, které rychle rozkvétá, je oblíbené u mladých a kreativních umělců, kteří se sem velmi rádi stěhují.

V hostelu vypomáhají dvě dívky. Jak je poznáte? Úsměv na tváři. A ten pes? No tak to je štamgast! 🙂

Ráda bych poděkovala Stevovi. A to za video, které nahrál. Ještě jste ho neviděli? Tak se podívejte zpětně na den 10.03. To byla má poslední zatáčka, pak jsem přeskočila přes motorku jako kaskadér. Tato noc bude rozhodující. Zatím to vypadá, že budu muset zítra do nemocnice. Tak mi držte palce. Díky!  A nelekejte se, kdybych se pár dní neozvala.

Instantní nudlová polévka a Bubble Tea pochází opravdu z Taiwanu!

 

Hodně se mě ptáte na jídlo. Jídlo na Taiwanu je báječné a různorodé.

Taiwanská kuchyně má dlouholetou historii. Skládá se z pouličních stánků, prodejen, restaurací, taiwanských rezeptů a regionálních přísad. Plody moře! Sladké brambory! Zelenina! Nudle! Rýže! Mangová zmrzlina! …

 

Hostely mívají v ceně snídani, ale není to pravidlo. Snídaně: toast, marmeláda, čokoládová pomazánka, arašídové máslo a mandarinky.

Ovoce a zelenina se dá koupit kdekoliv během jakéhokoliv dne.

A co se nedá koupit, to se dá utrhnout! 🙂

Čaj? Olong! Pěstuje se v horách a celosvětově je považován za jeden z nejkvalitnějších. Na Taiwanu je tolik čajoven! Tak jako se čepuje v České republice pivo, tak se tady popíjí tradičně čaj! 🙂 Taiwanci si čajovou kulturu umí vychutnat a jsou na ni náležitě pyšní!

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *